Stomil wygrywa z wiceliderem 2. Ligi. Al Dahra FC 1:2 Stomil Olsztyn

3 miesiące temu | 28.01.2024, 13:21

W drugim sparingu rozegranym podczas obozu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Stomil Olsztyn pokonał wicelidera lokalnej 2. Ligi, Al Dahra FC 2:1. Bramki dla „Biało-niebieskich” zdobyil w ostatnim kwadransie Bartosz Florek i Dawid Retlewski.

Pierwsza część spotkania to w odpowiednich proporcjach kopia meczu z Gulf United, czyli przewaga Stomilu Olsztyn zakończona… bramką dla rywala. W 28. minucie stratę Michała Karlikowskiego wykorzystali gospodarze, którzy ruszyli z kontrą, a strzał zza pola karnego po rękach Garstkiewicza zatrzepotał w siatce. Najlepszą okazję do wyrównania wyniku miał Piotr Kurbiel, który nie zdołał jednak pokonać bramkarza rywali i po pierwszych 45 minutach to Al Dahra mogła cieszyć się z wyniku.

Po rozpoczęciu drugiej połowy doszło do ośmiu zmian w jedenastce „Dumy Warmii”, jednak nie zmienił się obraz gry – wciąż przeważali podopieczni Bartosza Tarachulskiego. Swego dopięliśmy dopiero po zmianach z 65. minuty, gdy na murawie pojawili się Bartosz Florek oraz wracający po kontuzji Filip Wójcik. Dziesięć minut później po akcji tego duetu mieliśmy wyrównanie! Dobre dośrodkowanie Filipa Wójcika przeciął „Floro” pokonując bezradnego golkipera. Dziesięć minut później było już 2:1 dla Stomilu Olsztyn, a to za sprawą rzutu wolnego ok. 30 metrów od bramki rywala. Do piłki podszedł Igor Kośmicki, który huknął jak z armaty, a golkiper „wypluł” piłkę wprost pod nogi Dawida Retlewskiego, który nie mógł zmarnować takiej sytuacji.

Dla Stomilu to pierwsza wygrana poza Starym Kontynentem i drugie zwycięstwo w trakcie obozu przygotowawczego. Wcześniej podopieczni Bartosza Tarachulskiego pokonali Legię II Warszawa 2:0 i zremisowali 1:1 z Gulf United. Kolejny sparing już w Polsce, gdy czwarty mikrocykl zamkniemy grą kontrolną z ŁKS-em Łomża.

Skład Stomilu: 30. Miłosz Garstkiewicz, 3. Lukas Kuban (Hubert Sadowski 46′), 26. Bartosz Waleńcik (Dawid Rezaeian 83′), 14. Filip Szabaciuk (Igor Kośmicki 46′) – 20. Michał Karlikowski (zawodnik testowany 46′, Radosław Tuleja 65′), 89. Ivan Brikner (Filip Laskowski 46′), 7. Hubert Krawczun (Michal Bezpalec 46′), 10. Karol Żwir (Radosław Tuleja 46′, Filip Wójcik 65′) – zawodnik testowany (Bartosz Florek 65′), 19. Daniel Pietraszkiewicz (Mateusz Drabiszczak 46′), 9. Piotr Kurbiel (Dawid Retlewski 46′).

Bramki: 0:1 – Al Dahra FC (28′), 1:1 – Bartosz Florek (75′), 1:2 – Dawid Retlewski (85′).